Bel et grand okimono en bronze à patine brune,... - Lot 79 - MJV Soudant

Lot 79
Estimation :
2000 - 3000 EUR
Resultaten met kosten : 3 800EUR
Bel et grand okimono en bronze à patine brune, représentant un tigre rugissant, la tête levée, avançant en s’étirant. Sur son ventre, trois cachets, dont la signature Atsuyoshi saku, un grand cachet portant la marque de la Compagnie Maruki, Maruki shachu seisaku, et le kanji Toku, « Spécial » Japon, période Meiji, fin XIXe-début XXe siècle. (Sur un socle en bois) Longueur : 76 cm. Note : Atsuyoshi fut un grand maître bronzier japonais, qui travailla pendant la période Meiji (1868-1912) essentiellement pour la Compagnie Maruki, une société basée à Tôkyô, se présentant comme spécialisée dans les « netsuke en ivoire et articles en métal ». Il semble s’être surtout consacré à la création de sujets animaliers, sauvages et domestiques, plus particulièrement les tigres dans diverses positions, mais également d’autres animaux tels éléphants, ours, chiens, ainsi que des personnages féminins et masculins. Mooie en grote bronzen okimono met bruine patina, die een brullende tijger voorstelt, zijn kop omhoog, vooruit strekkend. Op de buik drie postzegels, waaronder de handtekening Atsuyoshi saku, een grote postzegel met het merkteken van de Maruki Company, Maruki shachu seisaku, en de kanji Toku, "Special" Japan, Meiji-periode, eind 19e-begin 20e eeuw. (Op houten voet) Lengte: 76 cm. Opmerking: Atsuyoshi was een grote Japanse bronsmeester, die tijdens de Meiji-periode (1868-1912) voornamelijk werkte voor de Maruki Company, een bedrijf gevestigd in Tokio, dat zichzelf presenteerde als gespecialiseerd in "ivoren netsuke en metalen artikelen". Hij lijkt zich vooral te hebben gewijd aan het creëren van dierlijke onderwerpen, wilde en gedomesticeerde, meer in het bijzonder tijgers in verschillende posities, maar ook andere dieren zoals olifanten, beren, honden, evenals vrouwelijke en mannelijke karakters.