Antonio LUCARDA (1904-1993)

Lot 26
Estimation :
400 - 500 EUR
Résultat : 1 700EUR
Antonio LUCARDA (1904-1993)
Antonio LUCARDA (1904-1993). Buste en bronze doré représentant la Princesse Elizabeth Chavchavadze, née Ridgway à l'âge de 43 ans. Signé et daté 1946 et situé à Venezia. Beau socle circulaire néo-classique en marbre vert. Provenance : Princesse Elisabeth Chavchavadze Palais Polignac Venise, Comtesse de Hélène de Breteuil, Collection familiale Jacques Peltzer. Madame Elisabeth de Breteuil et son époux ont péri tragiquement dans un accident de voiture en Bourgogne en 1962, ils ont été exhumés dans le caveau Ridgway au cimetière de Passy. Antonio Lucarda, artiste peintre et sculpteur actif en Italie au milieu du XXème siècle et particulièrement à Venise comptait parmi les relations de la Princesse Chavchavadze. Elle détenait plusieurs oeuvres de l'artiste, acquises auprès de lui ou reçues en présents. Ht totale : 31 cm. Ht bronze : 17 cm. Antonio LUCARDA (1904-1993). Verguld bronzen buste van prinses Elizabeth Chavchavadze, geboren Ridgway op 43-jarige leeftijd. Gesigneerd en gedateerd 1946 en gevestigd in Venezia. Mooie neoklassieke ronde plint in groen marmer. Herkomst: Prinses Elisabeth Chavchavadze Palais Polignac Venetië, Gravin van Hélène de Breteuil, collectie Jacques Peltzer. Madame Elisabeth de Breteuil en haar man kwamen op tragische wijze om bij een auto-ongeluk in Bourgondië in 1962, ze werden opgegraven in de Ridgway-kluis op de begraafplaats van Passy. Antonio Lucarda, schilder en beeldhouwer actief in Italië in het midden van de 20e eeuw en vooral in Venetië, was een van de relaties van prinses Chavchavadze. Ze bezat verschillende werken van de kunstenaar, van hem verworven of cadeau gekregen. Totale hoogte: 31 cm. Hoogte brons: 17 cm.
Mes ordres d'achat